MENU...
Facebook

O nas

Figa z makiem
Lody rzemieślnicze...

Jesteśmy młodym małżeństwem mieszkającym w Oświęcimiu. Bardzo lubimy nasze miasto więc pięć lat temu to tutaj właśnie, na oświęcimskim Rynku, otworzyliśmy lokal Bubble Station. Łączenia smaków początkowo uczyliśmy się tworząc na oczach klientów pyszne lody tajskie. Po dwóch latach produkcja lodów stała się naszą pasją, postanowiliśmy więc stworzyć miejsce specjalizujące się tylko w lodach. I tak w maju 2018 roku narodziło się nasze drugie dziecko czyli Figa z makiem .

Lody produkujemy w oparciu o nasze własne przepisy a smaki wymyślamy na bieżąco, w zależności od tego na co mamy ochotę lub jakie składniki są akurat dostępne, np. na jakie owoce jest w danym momencie sezon. Czasami wygląda to tak że dzwoni do nas we wtorek sadownik z okolicy z informacją że w środę będzie zbierać np. pyszne, dojrzałe borówki i pyta czy jesteśmy zainteresowani... W takim wypadku w czwartek możecie się spodziewać lodów lub sorbetów wyprodukowanych właśnie z tych borówek! Oczywiście nie wszystkie składniki damy radę kupować od lokalnych dostawców (chociaż bardzo się staramy), ważne jest dla nas by pochodziły z regionów z których dany produkt jest najsmaczniejszy! Jeśli pistacje, to z Bronte, jeśli migdały to z Kalifornii a jeśli wanilia to z Madagaskaru .

Jak wygląda nasza praca?

Podczas tworzenia nowej receptury często po prostu bardzo dobrze się bawimy! Pamiętacie czarne lody o smaku Kopalnioków? Kiedy gotowaliśmy ziarenka anyżu potrzebne do odtworzenia smaku tych czarnych cukierków aromat był tak intensywny że przychodzili do nas sprzedawcy z sąsiednich sklepów zapytać co tak pachnie . Podczas drylowania soczystych czereśni również bywa bardzo wesoło bo osoba która akurat się tym zajmuje wygląda jak uciekinier z krwawego horroru!
Zdarzają nam się również wpadki, jak np. rozlanie kilku litrów mleka z mnóstwem ziarenek maku, sprzątaliśmy je przez całą noc! Wtedy oczywiście nam do śmiechu nie było ale po czasie wspominamy tę sytuację z rozbawieniem.

Najnowsze w galerii...

KONTAKT

ul. Jagiełły 1
32-600 Oświęcim
e-mail: kontakt@figazmakiemlody.pl

ul. Obozowa 25
32-600 Oświęcim
e-mail: kontakt@figazmakiemlody.pl

Napisz do nas